Marketing Mind

Yer: Cyberpark Fikret Yücel Konferans Salonu

Tarih: 13.04.2019

13.00-16.30

GE 250/251: 30 Puan

Kapıda bilet satışı olacaktır.

Marketing Mind Nedir?

Marketing Mind, katılımcılara girişimcilik ve iş dünyasında yol göstermek, şirketlerin gelişiminde ve çalışma hayatında kilit nokta olan pazarlama alanında onları bilgilendirerek başarılı bir kariyer yolu izlemelerini sağlamak için, Bilkent Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü olarak düzenlediğimiz bir etkinliktir. Bu etkinlikte katılımcılar pazarlama alanına hem kurumsal açıdan hem de girişimci gözüyle bakarak, bu alan hakkında yararlı bilgiler edinme şansı yakalarlar.

Marketing Mind, Türkiye’de kurumsal firmaları ve girişimcileri aynı platformda buluşturan tek etkinlik olarak dönemin ve pazarlama alanının önem arz eden konuları hakkında paylaşımlar yapacak olan girişimciler, kurumsal firmalardan çağrılan konuşmacılar ve başta Bilkent Üniversitesi öğrencileri olmak üzere 150 üniversite öğrencisinin katılımıyla birlikte bir zirve şeklinde, ilk kez 13 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşecektir.

13 Nisan’da Bizi Neler Bekliyor?

Etkinlik, katılımı kolaylaştırmak ve bu sayede daha çok kişinin konuşmalardan yararlanabilmesini sağlamak amacıyla, öğlen saat 13.00’te başlayacak. Bilkent Cyberpark Fikret Yücel Konferans Salonu’nda gerçekleşecek olan etkinliğimizde, pazarlama, iş dünyası, girişimcilik konularında bize aydınlatıcı ve yol gösterici bilgiler verecek 6 konuşmacının yanı sıra, bir panele de yer verilecek.

Peki, bu sene aramıza katılıp kariyer yolunda doğru adımları atmamız için birikimlerini bizimle paylaşacak olan konuşmacılarımız kimler?

Bu seneki etkinliğimizde otomotiv sektörünün öncü isimlerinden Volvo Türkiye’nin pazarlama ve halkla ilişkiler direktörü Kubilay Polat, 70 yıllık deneyimleriyle lojistik alanının köklü ve başarılı şirketlerinden Fevzi Gandur Logistics’in satıştan sorumlu genel müdürü Cengiz Işıkara, içerik üretme hizmeti veren imza.com ile indir.com’un kurucu ortağı ve SEO uzmanı Hasan Yaşar, dijital pazarlama alanında hizmet veren MooF Dijital Pazarlama Ajansı’nın kurucusu ve Google Ads uzmanı Yasin Kaplan,  Türkiye’nin ilk ve tek inbound pazarlama danışmanlık şirketi Netvent’ten Onurcan Eki bizlerle olacak.

Fevzi Gandur Logistics Satıştan Sorumlu Genel Müdürü olan Cengiz Işıkara, Boğaziçi Üniversitesi’nde Bilgisayar Programcılığı eğitimi alarak, lisansını Preston University’de tamamlamıştır. Kariyerinin neredeyse tamamı satış üzerine kurulu olan Işıkara, son olarak DHL Worldwide Express’te Direkt Satış Kanalları ve Tele Marketing Müdürü olarak görev yapmıştır.

Konuşma Başlığı

Deep & Wide Customer Relationship

Başarılı bir satış süreci için her şey sadece fiyat ve üründen mi ibarettir? Müşteriler ne ister? Müşterilerin ne istediğini nasıl anlarız? Onları nasıl kalıcı ve sadece fiyata bakmayan, aslında önceliği değer olan müşteriler haline getirebiliriz?

Volvo Car Turkey‘de pazarlama ve halka ilişkiler direktörü olan Kubilay Polat, Odtü’de mühendislik eğitimi aldı. Garanti ve Doğuş Otomotiv‘de çalışarak pazarlama ve satış konusunda deneyimlerini arttırmıştır. 

Konuşma Başlığı

Brand or product?

İnsanlar markaya olan bağlılıklarından dolayı mı bir ürünü satın alıyorlar? Yoksa gerçekten ürünün kalitesi mi onları ürünü satın almaya itiyor? 

DİJİTAL PAZARLAMA PANELİ

Konuşma Başlığı

Büyük Resim Dijital Pazarlama SEO ve SEM

SEO (Search Engine Optimization), arama motoru optimizasyonu , SEM (Search Engine Marketing) arama motoru pazarlamacılığıdır. SEO ve SEM ayrı yöntemlerdir fakat pazarlama konusunda beraber kullanılan stratejilerdir.

İnternet ve internet kullanıcıları, arz talep döngüsü içerisinde yer alırlar. Arama motorları, internet kullanıcılarının ihtiyaçlarını belirler ve karşılamaya çalışır. İnternet kullanıcıları ise ihtiyaçlarını zengin alternatifler çerçevesinde karşılar. Bu döngüyü yakalayabilmek web sitesinin başarılı olması anlamına gelir. Bu yüzden talep ve ihtiyaçların belirlenmesini sağlayan sistemlerin kullanılması çok önemli. 

HubSpot’un ulusal partneri Netvent’in mobil ve dijital pazarlama danışmanı. İçerik pazarlaması, eticaret, mobil ve dijital reklamlar stratejileri üzerine çalışıyor.

AIESEC ve CGV Mars Entertainment Grubu’nda; Ankara, İstanbul ve Dublin’de öğrenci pazarlaması alanında çalıştı. 

Ulusal ve uluslararası kampanyaların yaratıcı direktörlüğü görevini üstlendi. Hacettepe Üniversitesi’nde ilk kez gerçekleştirilen TEDxHacettepeUniversity etkinliğinin ana sorumlusu oldu.

Yurt dışında ve Türkiye’de aralarında ODTÜ, Bilkent, Koç, ve Hacettepe Üniversitesi gibi kurumların olduğu dijital pazarlama ve girişimcilik konularındaki etkinliklere eğitmen / mentör / konuşmacı olarak yer aldı.

Google’ın barındırdığı verilerinden yola çıkarak, kullanıcıların siyasi tercihlerini sunduğu algoritması hakkında yazdığı makalesi Euronews’te yayınlandı.

Girişimcilik, dijital pazarlama ve üretkenlik konularında düzenli olarak yerli ve yabancı yayınlara içerikler üretiyor, bugün farklı alanlardaki start-up’lara mentör olarak destek veriyor.

Konuşma Başlığı

No more Steve Jobs tactis. Be the king of Digital Marketing

Inbound marketing metodolojisi nedir? Potansiyel müşteri nasıl yaratılır? Kullanıcı edinimi, iç görü elde etme, tüketicilerin verilerinin bize söyledikleri nelerdir? Ve içerik pazarlaması nedir?

Sorularınız için İletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Biletler için kampüsümüzdeki stantlarımıza uğrayabilir, stanttaki oyunlar ile indirim kazanabilirsin! 

Veya biletino‘dan alabilirsiniz.

Altın Sponsorumuz

Medya Sponsorlarımız